Až 49% Talianov by bolo za odchod z Európskej Únie - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Až 49% Talianov by bolo za odchod z Európskej Únie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Iba 51 percent talianskej verejnosti uviedlo, že chcú zostať v EÚ, ktorá bola v celej krajine za nedostatočnú solidaritu s Talianskom od začiatku pandémie koronavírusu všeobecne kritizovaná.

Prieskum je podľa denníka Il Giornale ďaleko od posledného prieskumu z novembra 2018, kedy bolo o 20% menej ľudí za odchod Taliansku z EÚ.

Reakcia EÚ na vypuknutie talianskeho koronavírusu, ktorý viedol k úmrtiu viac ako 20 tisíc ľudí v celej krajine, viedol k tomu, že niektorí Taliani na protest pálili vlajky EÚ na sociálnych médiách a talianski politici dávali dolu vlajky EÚ z úradov a verejných priestranstiev.

Reakcia Talianov prinútila predsedníčku Európskej komisie Ursula von der Leyen k tomu, že začiatkom tohto mesiaca poslala ospravedlnenie, ktoré zverejnil denník la Repubblica.

“Treba uznať, že v prvých dňoch krízy, vzhľadom na potrebu spoločnej európskej reakcie, príliš veľa ľudí myslelo len na problémy vlastných domovov,” povedala a dodala: “Neuvedomili sme si, že túto pandémiu môžeme poraziť len spoločne, ako únia. Bolo to zlomyseľné správanie a dalo sa tomu vyhnúť.”

Taliansky premiér Giuseppe Conte neskôr varoval EÚ, že politický blok sa môže zrútiť, ak ostatné členské štáty nebudú konať solidárne a nepomôžu krajinám, ktoré sú koronavírusom najviac postihnuté.

“Neočakávame, že Nemecko a Holandsko zaplatí naše dlhy, ale musia sa uvoľniť pravidlá fiškálnej politiky, inak budeme musieť Európu odpísať a každý bude robiť veci sám,” povedal Conte.

Jeho vyjadrenie prišlo po tom, čo ďalší prieskum, ktorý zverejnila spoločnosť SWG, ukázal, že len 27% Talianov má dôveru v inštitúcie EÚ, v septembri to bolo 42%.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *