Armáda by mala pomáhať policajtom pri kontrolách v uliciach. Sú policajti príliš ľudskí?

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda zatiaľ tají nové opatrenia, ktoré by mali prísť na boj s pandémiou koronavírusu. Hovorí sa o ešte tvrdších obmedzeniach či zákaze prekročenia okresov a pod.

Podľa informácii portálu Pravda.sk by polícii mala pomáhať aj armáda, ktorá len čaká na rozkazy. Do konca júna je na to vyčlenených približne 8-tisíc vojakov a časť z nich má pomáhať v nemocniciach. Okolo 6-tisíc vojakov by však malo pomáhať policajnému zboru.

„Sú dve veci, ktoré musíme zmeniť. Sprísniť lockdown a vynucovať jeho dodržiavanie,“ vysvetľuje štátny tajomník ministerstva obrany Marian Majer. Službu ozbrojených síl si vie predstaviť pri kontrole hraníc, kontrolách na uliciach a v prevádzkach, píše pravda.sk

Šéf ĽSNS Marian Kotleba si myslí, že vojsko bude pri kontrolách pomáhať preto, lebo vláda obvinila ministra vnútra Romana Mikulca, že policajti nedôsledne kontrolujú ľudí. „Priatelia, od pondelka majú byť do policajných hliadok zaradení vojaci. Viete prečo? Pretože vláda obvinila ministra vnútra Mikulca, že policajti nedôsledne kontrolujú ľudí. Vláde vadí, že policajti v dvojčlenných hliadkach sú príliš ľudskí, že tolerujú nedodržiavanie opatrení a nedávajú pokuty v takom rozsahu, ako si vláda predstavuje. Tak vláda rozhodla o zaradení vojakov do hliadok. Úlohou vojakov však nebude kontrola občanov, ale kontrola policajtov!!!“ píše Kotleba.