Anglický moslim odišiel bojovať za islamský štát. Dnes prosí o návrat, chýba mu mamička - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Anglický moslim odišiel bojovať za islamský štát. Dnes prosí o návrat, chýba mu mamička

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Britský predajca zmrzliny, ktorý pred piatimi rokmi utiekol do islamského štátu v Sýrii, prosí, aby sa mohol vrátiť domov, pretože mu chýba jeho matka a jeho bývalý život v Cardiffe vo Walese.

Aseel Muthana opustil Wales vo februári 2014, aby sa pripojil k džihádistickej skupine spolu so svojím bratom Nasserom a ďalším priateľom Reeyad Khan. Jeho rodina sa obávala, že bol zabitý. Muthana sa ale zatiaľ objavil v zajateckom tábore v severnej Sýrii a teraz žiada o možnosť vrátiť sa domov.

Všetci traja boli natočení v jednom z prvých propagandistických videí, ktoré ISIS použil na prilákanie západných regrútov. Muthana, ktorý má teraz 22 rokov, v rozhovore pre ITV tvrdil, že sa pripojil k ISIS a odcestoval do Sýrie, aby “pomohol chudobným”.

Nasser Muthana, Aseelov brat, sa objavil v jednom z propagandistických videí v roku 2014, kde povedal: “Veľká Británia sa bojí, že sa vrátim so všetkými zručnosťami, ktoré som získal.” nie je jasné, aký je teraz Nasserov osud.

Tretí muž, Reeyad Khan bol zabitý pri nálete bezpilotného lietadla v roku 2015. Muthana je v súčasnej dobe v tajnej sýrskej väznici spolu s ďalšími 5 000 väzňami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *