Zo sveta

Amerika dnes vyzerá ako Československo v 80-tych rokoch, tvrdí Trumpov syn

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Donald Trump junior, syn bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, prirovnal stav v Spojených štátoch k stavu v 80. rokoch v Československu. Prázdne regály v obchodoch začínajú byť pre USA veľkým problémom.

„Moji starí rodičia okúsili slobodu a požehnanie, ktorých sa nám dostávalo tu v tejto krajine (v Spojených štátoch), a snažili sa, aby som to videl a pochopil. Takže som k nim (do Československa) jazdil na šesť osem týždňov každé leto. Čakal som v radoch na chlieb. My teraz začíname vidieť prázdne regály, ktoré som zažil vtedy v komunistickom Československu v 80. rokoch v Amerike,“ vyhlásil pre Newsmax syn bývalého prezidenta.

„Všetci sme videli, že sa toto blíži. Všetci hovorili o všetkom, len nie o tomto. Médiá robili, čo mohli, aby to ututlali,“ dodal Donald Trump mladší.

V Spojených štátoch, podobne ako napríklad vo Veľkej Británii, sa teraz obyvatelia stretávajú s nedostatkom tovaru. Ten je zapríčinený nedostatkom vodičov nákladných vozidiel, a to v oboch krajinách. Vo Veľkej Británii sa hovorilo 100 tisíc vodičov kamiónov, ktorí chýbajú. V Spojených štátoch médiá uvádzajú, že chýba 60-tisíc vodičov nákladných vozidiel.

Druhým dôvodom sú problémy so svetovou logistikou, keď prístavy nezvládajú nápor nákladných lodí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *