adplus-dvertising

Americký konvoj v Starej Ľubovni zdemoloval auto štvorčlennej rodiny. Bez pokuty a ospravedlnenia odišli

V okrese Stará Ľubovňa zdemolovalo nákladné americké vozidlo auto štvorčlennej rodiny. Podľa polície nedával vodič za volantom pozor.

Všetko sa stalo ešte v roku 2018 a o prípade informovala televízia JOJ. Prípad je o to aktuálnejší, že vláda schválila obrannú zmluvu s USA a Američania tak „obsadia“ vojenské základe na Slovensku a budú si tu takpovediac robiť čo chcú.

Na vine bol aj podľa policajnej správy 24-ročný vodič amerického vojenského vozidla, ktorý sa dostatočne nevenoval riadeniu. „On návesom do nás narazil, ho odhodilo, asi ho šmyklo a dostal sa až na druhú stranu,“ vraví vodič auta. Podľa informácií TV JOJ na mieste nehody Američania všetko komplikovali.

Údajne sa vyhovárali na medzinárodné dohody a vinník dokonca podľa zdroja z policajného prostredia ani nezaplatil pokutu. Po zdokumentovaní nehody údajne bez ospravedlnenia odišli. „Ešte teraz sa z toho neviem spamätať čo sa nám stalo, však nás mohli zabiť,“ povedala spolujazdkyňa Iveta. Ministerstvo obrany potvrdilo, že išlo o ohlásený cestný presun do Poľskej republiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.