Zo sveta

Američanka s nadváhou ľutuje, že sa nedala zaočkovať. Umrela v nemocnici na covid

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Smutný príbeh mladej Američanky obletel svet. 31-ročná Megan Alexandra Blankenbiller stihla pred svojou smrťou nahrať video na TikTok, kde hovorí o tom, že nemala čakať s očkovaním.

„Nemám veľa energie na hovorenie, takže sa pokúsim byť rýchla. Nedala som sa zaočkovať. Nie som antivaxerka, ale chcela som si urobiť prieskum. Bála som sa a chcela som, aby sme to s mojou rodinou urobili naraz. Naozaj si myslím, že to bola chyba. Nemala som čakať,“ uvádza Megan vo svojom poslednom videu a následne apelovala na ľudí, aby s očkovaním neváhali.

„Myslím, že aj ak ste presvedčení len na 70 %, že chcete vakcínu, choďte sa dať zaočkovať. Nečakajte a choďte si ju dať. Pretože, ak sa zaočkujete, je pravdepodobné, že neskončíte v nemocnici ako ja,“ odkázala Megan ľuďom vo videu.

Pod článkami o tragickom príbehu Američanky sa spustili búrlivé diskusie o tom, že podľa videí vidieť, že trpela nadváhou, čo je často na príťaž pri ochorení Covid 19. „Keby bola chudšia, nemusela by umrieť ani bez vakcíny“ myslia si niektorí diskutéri.

@atasteofalex

Reply to @itikitokitoo

♬ original sound – It’s Alex, Betch. 💋

@atasteofalex

The ‘vid got me guys. DO NOT WAIT TO GET VACCINATED! Go now!! And please pray/send good vibes, etc for me. ❤️ Stay safe muffins! 💋

♬ original sound – It’s Alex, Betch. 💋