Ak štát nasadí na proteste Vojenskú políciu, Kotlebov vojak vráti všetky vyznamenania

Na veľkom proteste v utorok 17.novembra 2020 v Bratislave bude možno nasadená aj Vojenská polícia. Armáda takúto možnosť zvažuje, ak o to požiada ministerstvo vnútra.

Bývalý vojak a dnes poslanec v parlamente za ĽSNS Ondrej Ďurica sa vyjadril, že ak minister Jaroslav Naď nasadí na blížiacom sa proteste Vojenskú políciu, vráti všetky vyznamenania a medaile.

“Ako bývalý profesionálny vojak, súčasný poslanec NR SR a člen Výboru pre obranu a bezpečnosť, protestujem proti slovám ministra obrany Jaroslava Naďa o možnom nasadení vojenskej polície proti občanom Slovenskej republiky dňa 17. novembra v Bratislave. Nemôžem sa nečinne prizerať, ako sa hazarduje s dôverou a dobrým menom OS SR. Nesúhlasím s tým, aby boli vojaci zneužívaní pre politický marketing a velení proti vlastným občanom. Ak teda minister obrany Jaroslav Naď zajtra 17. novembra nasadí do ulíc príslušníkov vojenskej polície, vrátim svoje vyznamenania a medaily, ktoré mi boli počas mojej dlhoročnej služby v OS SR udelené Ministerstvom obrany.”

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!