Slovensko

A je to tu! Ide sa sprísňovať! Matovič hovorí o úplnom zákaze návštev: „Ide o život!“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Igor Matovič informoval na sociálnej sieti, že sa chystá sprísniť pravidlá pre veľmi zlú situáciu spojenú s koronavírusom na Slovensku.

Vláda tak dnes od 15:00 rokuje online formou o ďalšom sprísňovaní opatrení. „Zvolal som preto na dnes 15:00 mimoriadne zasadnutie vlády, kde príjmeme opatrenia, ktoré začnú platiť od dnešnej polnoci a niektoré v dňoch nasledujúcich. Najzásadnejšie z nich je zrušenie akýchkoľvek domácich návštev, t.j. vytváranie akýchkoľvek tzv. bublín bude zrušené,“ napísal premiér na Facebooku.

„Najzásadnejšie z nich je zrušenie akýchkoľvek domácich návštev, t.j. vytváranie akýchkoľvek tzv. bublín bude zrušené. Práve nedodržiavanie odporúčaní a opatrnosti pri stretávaní v domácnostiach, sa dnes javí ako najzásadnejší epidemiologický problém. Bohužiaľ, mnohí ľudia chodia po návštevách krížom-krážom … a nemocnice kolabujú. Masovo v nich pribúdajú starí rodičia, ktorých prišli na sviatky deti navštíviť. Bohužiaľ, aj s neželaným darčekom.“ dodal Matovič.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme