Zo sveta

400 súkromných lietadiel prišlo na samit o globálnom otepľovaní

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Obrovské pobúrenie na samite o globálom otepľovaní. Prečo? Pretože naň prišli hlavy štátov, miliardári či celebrity na približne 400 súkromných lietadlách a zaplnili letisko v Glasgow.

„Nedá sa dostatočne zdôrazniť, aké zlé sú súkromné ​​lietadlá pre životné prostredie, je to najhorší spôsob cestovania na míle,“ povedal Matt Finch z britskej kampane pre dopravu a životné prostredie pre škótsky Sunday Mail.

„Priemerné súkromné ​​lietadlo, a nehovoríme o Air Force One, vypúšťa dve tony CO2 za každú hodinu letu. Súkromné ​​lietadlá sú veľmi prestížne, ale je ťažké vyhnúť sa pokrytectvu, keď ich používajú a zároveň tvrdia, že bojujú proti klimatickým zmenám.

Pre kontext uviedol, že „celková uhlíková stopa bežného občana – vrátane toho, kam cestujú a čo konzumujú – je okolo osem ton ročne“.

Celkovo sa očakáva, že 400 súkromných lietadiel vypustí približne 13 000 ton oxidu uhličitého.

Britská ministerka zahraničia Liz Trussová však obhajovala veľký počet lietadiel letiacich do Glasgowa a povedala, že „je naozaj dôležité, aby sme mali ľudí tvárou v tvár“.

One Reply to “400 súkromných lietadiel prišlo na samit o globálnom otepľovaní”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *