Trump odkázal moslimskému starostovi Londýna, že je úplná nula - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Trump odkázal moslimskému starostovi Londýna, že je úplná nula

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Hovorca londýnskeho starostu Sadiqa Amana Khana označil vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý ostro kritizoval tamojšieho starostu tesne pred svojím príchodom do Veľkej Británie, za “detinské urážanie”. Informoval o tom denník The Independent.

Ešte predtým, ako Trump na letisku nasadol do lietadla, vyhlásil o tamojšom starostovi, že je “úplný loser (nula, stroskotanec)”. K tomu navyše dodal, že prácu na svojom poste starostu “vykonáva strašne”.

“Sadiq Khan, ktorý podľa ostatných veľmi zle vykonáva funkciu starostu Londýna, sa uchýlil k hlúpym a špinavým trikom ohľadom príchodu amerického prezidenta, teda najdôležitejšieho spojenca Spojeného kráľovstva. Je to (Sadiq, pozn. Red.) úplný loser a radšej by sa mal sústrediť na mestskú kriminalitu, nie na mňa, “napísal Trump na svojom účte na Twitteri.

V tejto súvislosti americký líder ďalej poznamenal, že mu londýnsky starosta pripomína starostu New Yorku Billa de BLASIA. Ten podľa neho tiež “pracuje hrozne”.

Vyhlásenie Trump urobil v lietadle, a to tesne pred svojím príchodom do Veľkej Británie. “Pristávam!” Dodal prezident Spojených štátov amerických.

Hovorca Sadiqa Khana poznamenal, že sa však nejedná len o “detinské urážky, ktoré nie sú hodné prezidenta USA”.

“Sadiq predstavuje progresívne hodnoty Londýna a našej krajiny … Kdežto Donald Trump je ukážkovým príkladom rastúcej extrémne pravicovej hrozby, ktorá ohrozuje základné hodnoty, ktoré vypracovala liberálna demokracia za viac ako 70 rokov,” dodal k veci hovorca.

Sadiq Khan už v januári roku 2018 vyhlásil, že britská premiérka Theresa Mayová urobila chybu, keď pozvala Donalda Trumpa, aby navštívil krajinu v rámci štátnej návštevy.

Trumpová oficiálna návšteva Veľkej Británie

Počas štátnej návštevy amerického prezidenta vo Veľkej Británii, ktorá by mala trvať celkovo tri dni, sa očakáva rad spoločných akcií za účasti Trumpa a členov britskej vlády. Na programe je tiež stretnutie s britskou kráľovnou Alžbetou II., ktoré má prebehnúť v Buckinghamskom paláci. Trumpa na danej ceste sprevádza aj prvá dáma USA, jeho manželka Melania Trumpová.

Mnohé médiá však uvádzajú, že táto Trumpová návšteva bude pre partnerstvo USA a Veľkej Británie skôr akousi zaťažkávacou skúškou než oslavou ich tradičného “zvláštneho vzťahu”.

Navyše sa objavili informácie o tom, že sa počas Trumpovej návštevy v uliciach Londýna očakávajú tiež protesty jeho odporcov.

Zdroj: washingtonpost.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *