22 ročný Blaha písal o Pohode a páčila sa mu tolerancia a pestrosť ľudí na festivale - MAGAZÍN 1
Slovensko

22 ročný Blaha písal o Pohode a páčila sa mu tolerancia a pestrosť ľudí na festivale

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V roku 2002 písal ešte len 22 ročný, dnes už vládny poslanec Ľuboš Blaha o festivale POHODA, samé pozitívne slová pre portál Nové Slovo.

Blaha sa na tomto festivale plnom liberálov kedysi vedel odviazať a dokonca o ňom písal pozitívne recenzie. Pestrosť, nirvána a tolerancie sa mu veľmi páčila. Dnes však na tieto elementy nadáva a kritizuje ich.

„Napriek tejto ohromnej pestrosti však nikto nikoho neurážal a všetci sa navzájom rešpektovali. Dá sa povedať, že na POHODE viac ako kde inde platí, že človeka nemožno súdiť podľa výzoru. Strapatí pankáči či potetované dievčatá na prvý pohľad síce veľmi dôveryhodne nepôsobili, no všetci títo otrhaní a špinaví ľudia boli nadmieru prívetiví, vysmiati, milí a nápomocní. Človek sa nikde nestretol s nevraživosťou, agresiou či zlobou,“ informoval o svojom zážitku Blaha. „Preto ani nie je prekvapením, že sa nikde nestrhla nijaká bitka, nikto nikomu fyzicky neubližovali. Človek sa jednoducho mohol cítiť príjemne a v bezpečí, jednoducho v P-O-H-O-D-E!,“ uzavrel.

Dnes už Blaha jeho v minulosti obľúbený festival kritizuje, aj keď sa festival nezmenil a ide tou istou cestou

„Festival Pohoda. Rok čo rok sa deti hamburgerov spoločne stretnú, aby sa mohli bohapusto schlastať,” začal. Podľa neho je Pohoda neliberálny odvar “Festivalu politickej piesne”.

„A samozrejme, máš byť “slušný” – čiže nenávidieť Fica. Nič iné netreba. Už stačí len piť a vrieskať. Brave new world!,“ zamýšľal sa poslanec. Nitka neostala suchá ani na organizátorovi festivalu Michalovi Kaščákovi.„Kaščák, ktorý od Kisku dostal za organizovanie týchto politických žúrok dokonca štátne vyznamenanie, každý rok poctivo robí všetko pre to, aby propagoval americké vojny, nenávisť voči Rusku či neoliberálne trapošiny. Lebo o to v skutočnosti ide. Hudba je vedľajšia. Aspoň pre organizátorov,“napísal minulý rok Blaha.

Kedy prišla tá zmena?

Blaha dokonca bojuje aj proti LGBTI komunite a však v minulosti sám dokonca podporil svojou účasťou Dúhový pochod, ktorý organizuje práve táto komunita.

zdroj: pluska

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *