Zo sveta

16-ročné dievča cítilo po očkovaní mravčenie v tele a umrelo

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Mladá len 16-ročná brazílska študentka Isabelli umrela osem dní po očkovaní vakcínou Pfizer. V čase po jej úmrtí odporučilo brazílske ministerstvo zdravotníctva pozastavenie očkovania proti covid 19 u 12 až 17 ročných, ktorí nie sú súčasťou rizikových skupín.

Úmrtie 16 ročného človeka v meste Sao Paulo je v štádiu vyšetrovania a úrady uviedli, že skúmajú, či existuje nejaký vzťah medzi vakcínou a príčinou smrti „akýkoľvek záver je predčasný a nerozvážny“ dodali, informuje Bloomberg.

Mladé dievča Isabelli umrelo osem dní po očkovaní Pfizerom a to 2.septembra na srdcové problémy. Deň po očkovaní mala Isabelli príznaky ako závrat, bolesť hlavy, dýchavičnosť a ospalosť. V nedeľu 29. augusta ju matka (Cristina) priviezla do nemocnice po tom, čo sa sťažovala na pocit mravčenia v tele. „Ošetrujúci lekár povedal, že tieto príznaky môžu psychologicky súvisieť s očkovaním a že bude prepustená. Isabelli pred odchodom z nemocnice omdlela,“ povedala jej matka.

Mladá študentka bola prevezená do nemocnice v Sao Paule, kde sa zistilo, že Isabelli má extrémne nízke hladiny červených krviniek a hemoglobínu a je potrebná transfúzia ôsmich krvných vakov. Po záchvate, ktorý utrpela ju previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti. Zomrela 2. septembra.

Cristina povedala, že Isabelli sa nechala zaočkovať, pretože to bola požiadavka na návštevu do Disney, čo bol jej sen. „Vždy bola veľmi angažovaná. Boli sme len my dve. Bola mojím životom, môj dôvod pre život“, povedala Cristina.

Cristina hovorí: „Z úmrtného listu vyplýva, že jej dcéra zomrela z troch možných príčin: kardiogénny šok, akútny infarkt myokardu (infarkt) a ťažká anémia“.

Vzhľadom na nežiaduce reakcie na vakcínu pre deti vo veku 12 až 17 rokov brazílsky minister zdravotníctva Marcelo Queiroga pozastavil očkovanie niektorých v tejto vekovej skupine. Prípadom úmrtia sa zaoberajú príslušné úrady.