Zo sveta

13-ročný chlapec umrel v spánku po očkovaní vakcínou Pfizer

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Trinásťročný mladík z amerického štátu Michigan zomrel po podaní druhej dávky vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Pfizer. Informoval o tom časopis Newsweek.

Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) momentálne zisťuje, či smrť chlapca priamo súvisí s očkovaním.

Trinásťročný Jacob Clynick žil v meste Zilwaukee v okrese Saginaw, stať Michigan. Dňa 13. júna dostal druhú dávku vakcíny Pfizer a o tri dni neskôr v spánku zomrel.

„CDC vie o trinásťročnom chlapcovi v Michigane, ktorý zomrel po očkovaní proti covidu-19. Tento prípad sa v súčasnosti vyšetruje a pokiaľ vyšetrovanie neskončí, je predčasné priraďovať konkrétnu príčinu smrti, „povedala hovorkyňa CDC Martha Sharanová.

Podľa tety zosnulého chlapca bol dotyčný zdravý a nemal žiadne chronické choroby.

Žena tiež uviedla, že si mladík dva dni po očkovaní sťažoval na všeobecné príznaky charakteristické pre vakcináciu, respektíve na únavu a horúčku.

Dňa 15. júna Jacoba trochu bolel žalúdok, ale nie v takej miere, aby to vyvolalo vážne obavy, povedala teta. Chlapec však zaspal a už nikdy sa neprebudil.