Slovensko

Zúfalí Slováci musia mať otvorené aj v čiernom okrese. Už teraz nemajú z čoho žiť a hrozia im pokutami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Palacinkáreň v Humennom ostala otvorená, aj keď je tento okres v čiernej farbe. Na kontrolu z hygieny sú pripravení. Prečo majú otvorené?

Svoju otvorenú prevádzku v čiernom okrese odôvodňujú tým, že sú už zúfalí a pomoc zo strany štátu je nulová. Úrad verejného zdravotníctva SR pripomína, že za takéto konanie hrozia pokuty.

Majiteľka palacinkárne sa sťažuje, že veľké zahraničné reťazce na Slovensku môžu mať otvorené a denne sa tam premelú tisíce ľudí. Podľa nej na pravidlá covid automatu doplácajú najmä malí podnikatelia na Slovensku.

Udržať prevádzku rentabilnú pri „okienkovom“ predaji je podľa nej nereálne a preplácanie 80 percent mzdových nákladov na zamestnancov ako pomoc od štátu nedostatočná. Jej manžel Slavomír Kopil sa pýta, z čoho majú žiť a pripomína základné práva a slobody vyplývajúce z Ústavy SR.

Za pomoc nepovažujú ani odklady splátok, pretože aj tak ich budú musieť splatiť. Podľa Kopila je takmer po dvoch rokoch trvania pandémie mnoho podnikateľov v gastrosektore nútených brať nové úvery na to, aby mohli splácať podlžnosti voči štátu.

Slováci na severe krajiny teraz jazdia do Poľska, kde podľa našich informácii funguje život, ako by covid ani neexistoval. Bez testu či očkovania sa tam už mnoho Slovákov dostalo na víkendové pobyty.

One Reply to “Zúfalí Slováci musia mať otvorené aj v čiernom okrese. Už teraz nemajú z čoho žiť a hrozia im pokutami”

  1. Netrúfam si situáciu zľahčovať, ani najmenej. Rozhodne však trvám na tom, že Maďarský, Český alebo Poľský vírus by sme tu na Slovensku znášali pokojnejšie. Naši politici, tí zodpovední politici by mali okamžite zodpovedne vycestovať a zodpovedne nám sem z neho zodpovedne priviezť. Tam ťažkoodenci občanov v obchodoch neriešia, dokonca, ani oprávnene. Zodpovedne sa pýtam zodpovedných politikov – ako je to možné, že už dávno zodpovedne nevycestovali, aby nám mohli zodpovedne zodpovedať ten prevelikánsky rozdiel v spôsobe života. Ak to do týždňa nebudem počuť od politikov 999, povedané slušne, považujem ich za nezodpovedných a už ani viacej ich za zodpovedne zodpovedných považovať nebudem môcť. A všetci, ktorí dovtedy umrú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *