Zúfalá Slovenka: Aj keď je plne zaočkovaná, vyšetriť ju chceli len cez email. Ju však čaká operácia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Zúfalá Slovenka: Aj keď je plne zaočkovaná, vyšetriť ju chceli len cez email. Ju však čaká operácia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

S redakciou Magazín1 sa spojila matka a onkologická pacientka z Malaciek, ktorá bola odmietnutá u svojej lekárky a tá jej odkázala cez okno na ordinácii, že má napísať email a pošle jej recept. Nakoľko je Vladislava onkologický pacient a o pár dní má dôležitú operáciu, chcela sa nechať vyšetriť u svojej lekárky, pretože mala teploty a bolesť hrdla či uzlín. Zažila si však peklo.

Vladislava nám povedala, že sa snažila dovolať do ordinácie, ale nikto to nebral, tak sa rozhodla navštíviť lekárku osobne „Volala som spred ordinácie zasa nikto nezdvihol a dvere boli zamknuté a ordinačné hodiny boli do 17 hod, v ambulancii sa svietilo tak som zaklopala na okno. Vyšla sestrička že mám volať alebo napísať mail a lekárka mi pošle lieky. Povedala som jej že volám od 9 hod a nemôžem sa dovolať. Prosila som o vyšetrenie lebo som onko pacient a 2.12 mám plánovanú operáciu. Po 15 min prišla lekárka a začala zvyšovať hlas že mám napísať mail a pošle mi recept. Dosť ma to nahnevalo a zvýšila som hlas, že trvám na vyšetrení. Lekárka ma posadila do čakárne a šla do ordinácie s otázkou či som očkovaná a mám PCR test. Odpovedala som „Áno som plne očkovaná a 70€ na test nedám a vy ste povinná ma ošetriť“. Na vzdialenosť metra mi pozrela do krku a z ďalších niekoľko metrov na mňa kričala čo mi ešte je. Po tomto vyšetrení na niekoľko metrov poslala sestru ktorá mi urobila crp. Crp som mala vysoké a lekárka mi napísala antibiotiká so slovami či chcem byť PN. Lekárka si ani nepozrela že som PN skoro už 2 roky ako onko. Kontrola spôsobom mailu.“

Zúfala matka sa však nevzdávala a keďže aj ako plne očkovaná a rizikový pacient, nedostala adekvátnu pomoc od lekárky, rozhodla sa to riešiť inak.

Zavolala na Úrad nad zdravotnou starostlivosťou a povedala svoju skúsenosť s lekárkou, ktorá ju odmietala vyšetriť. Tam jej údajne odpovedali, že sa tým budú zaoberať, až keby je nasadená liečba na ktorú umrie. Odporučili jej volať na Bratislavský samosprávny kraj. Tam jej odpovedali, aby si odložila operáciu a nechala si cez email poslať recept od lekárky. Vraj takéto príkazy dostali od Ministerstva zdravotníctva „Pýtam sa na čo sú lekári? Na to aby liečili alebo zabíjali ľudí na príkaz vlády? Na čo si platíme zdrav.odvody? “ dodala Vladislava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *