Zranil sa keď bojoval za teroristov, vo Švédsku ho vyliečili a vrátil sa späť páchať zlo - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Zranil sa keď bojoval za teroristov, vo Švédsku ho vyliečili a vrátil sa späť páchať zlo

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Švédska vláda umožnila bojovníkovi Islamského štátu vrátiť sa do krajiny, aby mu bolo štátom poskytnuté lekárske ošetrenie kvôli zraneniu, ktoré utrpel v Sýrii. Potom mu bolo dovolené vrátiť sa do Sýrie, aby pokračoval v boji za teroristickú organizáciu ISIS.

Khaled Shahadeh, bývalý obyvateľ Gothenburgu a terorista ISIS, sa údajne chválil lekárskym ošetrením od švédskeho štátu potom, čo bol v roku 2014 ťažko zranený pri strete so sýrskou armádou.

Z väzenia na území ovládanom Kurdmi, 29-ročný Shahadeh povedal personálu kurdského spravodajského portálu Reproduction: “Vyliečili ma. Uzdravil som sa. Oženil sa a vrátil sa za svojou ženou, “píše denník Expressen.

Počas rozhovoru, Shahadeh ďalej uviedol, že keď sa vrátil “domov”, bol na letisku privítaný zamestnancami švédskej bezpečnostnej polície SÄPO.

“Trochu sa obávali, prečo som sa vrátil do Švédska,” pokračoval Shahadeh

“Okamžite začali klásť otázky, prečo som sa vrátil a čo budem vo Švédsku robiť. Od začiatku mi dali jasne najavo, že som neurobil nič, čo by porušovalo zákon. Hovorili, že neexistuje žiadny zákon, ktorý by ukladal, že sa nesmiem pripojiť k al-Dawla alebo k džihádu, “vyhlásil Sahadeh.

V roku 2015 sa Shahadeh vrátil k Islamskému štátu v Sýrii. Priznal sa, že bol svedkom hromadných popráv väzňov.

“Niektorí väzni boli popravení, iným boli odrezané hlavy. Je to to najhoršie, čo som kedy videl na vlastné oči, “povedal.

Shahadeh bojoval spolu s teroristami ISIS až do záverečnej bitky v Baghouzu na jar roku 2019, kedy utiekol, a skončil v rukách Kurdov.

Opäť platí, že sa mohol spoľahnúť na absolútnu hlúposť a neschopnosť švédskeho štátu, ktorý mu umožnil návrat do krajiny.

“Chcem požiadať o odpustenie od všetkých ľudí, nielen od mojej rodiny. Ak nám chce Švédsko pomôcť, nech nám pomôže. Budeme vďační, ak nám Švédsko odtiaľ pomôže, “uzavrel Shahadeh.

Len pre doplnenie, Švédsko má najvyššie percento džihádistov na hlavu v Európe, ktorí cestovali na Blízky východ a pripojili sa k teroristickým organizáciám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *