Zradili Fica aj Kotlebu: Dnes by si Uhrík s Pellegrinim "podával ruky", no ten niečo chystá s Čaputovou (komentár) - MAGAZÍN 1
Komentáre

Zradili Fica aj Kotlebu: Dnes by si Uhrík s Pellegrinim “podával ruky”, no ten niečo chystá s Čaputovou (komentár)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Komentár: Robert Fico včera večer uverejnil na sociálnej sieti zaujímavú úvahu o tom, ako sa asi môže Pellegrini pridať k súčasnej vláde a ponúknuť svojich 11 poslancov. Vláda Hegera sa však najprv musí zbaviť Matoviča.

“Nie ja, ani médiá, ale jeden z najbližších ľudí I. Matoviča p. Grendel informoval o tajnom stretnutí prezidentky Čaputovej a predsedu Hlasu p. Pellegriniho. Prezidentka toto stretnutie bez ďalších podrobností potvrdila. Bol som po stretnutí s ňou opatrnejší a vydal som vlastnú interpretáciu nášho rozhovoru, aby nedošlo k špekuláciám, ale p. Čaputová a p. Pellegrini si špekulácie doslova pýtajú.O čo ide? Prezidentka Čaputová dostala pokyn z americkej ambasády v Bratislave, že za každú cenu musí zachrániť súčasnú vládu pred návratom SMERU-SD s jeho suverénnymi pohľadmi na zahraničnú politiku. Aby vláda prežila, musí sa zbaviť železnej gule v podobe I. Matoviča. Dá sa rozumne predpokladať, že I. Matovič v prípade jeho odvolania stiahne so sebou pár poslancov OĽANO, ktorých bude treba nahradiť. No a p. Pellegrini asi ponúka 11 zradcov, čo je pre pani prezidentku v jej amerických výpočtoch veľmi atraktívne. Takže po odvolaní I. Matoviča môžeme očakávať koalíciu E. Hegera s pár poslancami z OĽANO, Pellegriniho s 11 poslancami, Kollárovej Sme rodina, Sulíkovej Sas a neexistujúcej strany Za ľudí. Samozrejme s požehnaním americkej ambasády a slávnostnou rečou p. Čaputovej. Blahoželám. A dúfam, že tí v Hlase, ktorí sú pri zmysloch, rozmýšľajú a vedia, že jediným riešením pre Slovensko sú predčasné voľby a spolupráca SMER-u a Hlasu.” napísal Fico v statuse.

Robert Fico utrpel po voľbách podobne ako Marian Kotleba podraz od svojich kolegov, ktorých dostali do vrcholovej politiky. Obom šéfom strán odišli niekoľko poslancov a začali mať voľnejšie názory v spájaní sa s inými stranami.

Predseda Republiky Milan Uhrík otvorene vo videu hovorí “pán Pellegrini”, ktorého žiada spolu s Ficom, aby sa postavili za ľudí v boji proti vláde v súvislosti s generálnym štrajkom. Na meno Marian Kotleba si však vôbec nespomenul.

Pellegrini v reláciách zase vôbec neodmieta povolebnú spoluprácu s hnutím Milana Uhríka, no Kotlebu razantne odmieta. Pellegrini tiež nedávno povedal, že si nevie predstaviť by vo vláde, kde by bol premiérom Robert Fico.

Ukazuje sa nám tu tak zaujímavý príbeh, ktorý má podobný dej. Odídenci zo strán by akoby zavrhli na tých, ktorí im razili cestu v politike a tesne po voľbách im ukázali chrbát. Pellegrini má blízko k Čaputovej a terajšej vláde s ktorou aj hlasuje, a Uhrík, ktorého aj bývalé vlády nemali problém označiť za fašistu, si s nimi dnes chce podávať ruky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *