Zomrel poslanec, ktorého spomínal Matovič v súvislosti s „opicami bez rúšok,“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Zomrel poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Ľubomír Petrák vo veku 59 rokov. Bol starostom aj poslancom za stranu Smer.

Deň pred smrťou opozičného poslanca ho premiér Matovič spomenul na tlačovej konferencii:  „Sedemnásteho novembra tu jak opice naskakovali bez rúšok z opozície a teraz ich kolega je na umretie. Mal som ho v podstate veľmi rád.“, informuje portál Hlavnydennik.sk

„Zažil som už od Igora Matoviča všeličo, ale to, čo predviedol na svojej tlačovke vo vzťahu k  nášmu poslancovi a priateľovi Ľubovi Petrákovi, ktorý je vo vážnom stave v nemocnici, to je absolútne dno,“ komentoval Matovičove vyjadrenia Petrákov stranícky kolega Ľuboš Blaha na sociálnej sieti.

K smrti Petráka sa vyjadrila aj Veroniak Remišová šéfka Za Ľudí, ktorá poslanca Smeru brala ako kultivovaného politika, ktorý vedel preukázať rešpekt ostatným kolegom. „Napriek tomu, že sme na niektoré otázky mali diametrálne odlišné názory, bol to človek kultivovaného dialógu, človek, ktorý vedel preukázať rešpekt aj kolegom v opozícii, človek ktorý počúval, skrátka politik, s ktorým si viete predstaviť konštruktívnu spoluprácu napriek tomu, že stojíte na opačných brehoch politického spektra. Mali sme dlhé rozhovory o vzdelávaní, ale aj o komunálnej politike, kde sa vedel ako starosta zriecť svojho platu, aby pre jeho obec ostalo viac.“ píše Remišová.