Známej mladej ekologickej aktivistke chcel dať novinár pár otázok ohľadom klímy. Okamžite ju brali preč (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Mark Reisinger – reportér francúzskeho spravodajského portálu Causeur sa chcel porozprávať o ochrane klímy s mediálne známou ekologickou aktivistkou Gretou Thunbergovou.

Marc Reisinger z francúzskeho spravodajského portálu Causeur sa začiatkom apríla tohto roku chcel porozprávať s Gretou Thunbergovou a spoznať jej skutočnú hĺbku vedomostí ohľadne ochrany klímy.

„Uvedomil som si, že oni (aktivisti) nevedia skutočnú príčinu problému, keď protestujú proti globálnemu otepľovaniu,“ hovorí novinár o ekologických aktivistoch bojujúcich proti klimatickej zmene. Reisinger sa rozhodol Gretu Thunbergovú osloviť priamo v švédskom Štokholme, kde mladá aktivistka každý piatok štrajkuje pred budovou parlamentu.

Thunbergová diskutovala v uliciach Štokholmu o klimatickej zmene so skupinou mladých Francúzov, keď ju Marc Reisinger oslovil. „Videl som ťa v Bruseli, bolo tam veľa ľudí … Počul som, že hovoríš študentom, aby študovali klímu. Rád by som s tebou urobil rozhovor na túto tému ak súhlasíš,“ hovorí vo videu.

Greta Thunbergová ostýchavo prikývne. Na videu však vidieť, ako aktivistka pocítila diskomfort, možno strach, následne si stiahla vlnenú čiapku a v tom momente sa pred kamerou objavila žena stredného veku, ktorá stiahla Gretu preč a Reisingerovi s úsmevom povedala, že ju to mrzí, ale momentálne majú niečo iné na práci.

VIDEO s mladou aktivistkou Gretou Thunbergovou:

Možno je jej mlčanie spojené s autizmom. Reisinger však uviedol, že len pár minút pred tým spokojne odpovedala na nepodstatné otázky aktivistov.

„Na rozdiel od mladých demonštrantov v Bruseli Greta neodpovedala na žiadne otázky. Mám pocit, že máme do činenia s dievčaťom manipulovaného určitými ľuďmi, dieťaťom, ktoré bolo vystavené teroru. Je divné, že líderka v boji za lepšiu klímu nechce odpovedať na nepríjemné otázky. Naopak vo svete jej vyjadrujú podporu politickí lídri Angela Merkelová, Emmanuel Macron, Jean-Claude Juncker, porota Nobelovej ceny mieru a čoskoro pápež?,“ uviedol novinár.

Jeho slová sa čoskoro naplnili a Thunbergovú podporil ešte v apríli pápež František a tento týždeň aj tibetský exilový duchovný vodca dalajláma.

Zdroj: freewestmedia.com / causeur.fr / InfoVojna.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *