Zo sveta

Známa vedkyňa: Ako môže politik vedieť, že vakcíny sú bezpečné, keď to nevedia ani odborníci?

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Česká molekulárna genetička Soňa Pekoká, ktorú poznajú vo veľkom aj Slováci sa v jednom z posledných videí vyjadrila kriticky voči mRNA vakcína. Aj keď ich schválila Európska lieková agentúra či iné organizácie, Peková si nemyslí, že sú bezpečné. Nikto nevie, čo spôsobia v dlhodobom meradle. Ako môžu politici tvrdiť, že sú bezpečné, keď o tom nie sú presvedčení ani samotní vedci?

Známa vedkyňa sa vo videu vyjadrila, že mRNA vakcíny nie sú bezpečné ani prinajmenšom. Očkovanie takýmito experimentálnymi vakcínami dosiaľ nemá precedens. Tento druh vakcín sa nikdy nepoužíval ani vo svete zvierat, nie to ešte vo svete ľudí. Preto nikto nemôže tušiť, čo čo môžu spôsobiť v budúcnosti. Existujú síce nejaké predpoklady z laboratórií, ale sú to všetko len predikcie vedcov.

Podľa jej vyjadrení existuje niekoľko veľmi dobrých recenzovaných článkov o nežiadúcich účinkoch vakcín a o ich biologických charakteristikách, ale žiaľ, v Čechách sú takéto články pod prísnou cenzúrou.

V týchto článkoch sa píše o tom, že S-proteín, ktorý sa vo vakcínach vytvára, má vlastnosti, ktoré sa javia ako priónové. To v budúcnosti môže spôsobovať v ľudskom organizme neurodegeneratívne zmeny. Už teraz sa hlási množstvo neurologických komplikácií ako rôzne obrny a podobne. Zatiaľ však vedci nevedia odhadnúť, či tieto komplikácie budú trvalé, alebo príznaky časom vymiznú. Nikto totiž netuší, čo bude o 5 alebo 10 rokov.

„Je to úplne experimentálna vec, ktorá sa akosi z úrovne vlády a z politickej úrovne tlačí ľuďom, že je to bezpečné. Neviem ako politik môže vedieť že je to bezpečné, keď to nevie ani odborník, ktorý sa v odbore pohybuje roky. Tieto vakcíny sú bezprecedentné, pretože doteraz neboli nikdy použité a v takomto masovom meradle,“ uviedla k bezpečnosti mRNA vakcín Peková.

Vakcinácia sa podľa nej tiež javí ako neefektívny spôsob boja s koronavírusom. Už v minulosti upozorňovala na fakt, a jej slová sa potvrdzujú, že tento vírus bude neustále mutovať a meniť svoju podobu. Pritom ideou vedcov je, aby sa vírus nemenil.