Zmenili vyhlášku, aby aj nakazení poslanci mohli prísť hlasovať. Riešiť sa bude núdzový stav, ktorý môžu predĺžiť

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Z novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, vydanou tesne pred skončením núdzového stavu, ktorý má technicky skončiť 29.decembra 2020 vyplýva, že poslanci Národnej rady, ktorí mali pozitívny test na koronavírus, môžu prísť v pondelok na mimoriadnu schôdzu parlamentu.

Vyhlášku vydal hlavný hygienik Ján Mikas. Výnimku upravuje § 4 Osoby v osobitnom režime, bod č. 6 vyhlášky.

Na schôdzi, na ktorej budú po novom môcť byť aj pozitívni poslanci na koronavírus, sa majú prerokovávať presunuté novely zákonov, ktoré sa týkajú predĺženia núdzového stavu, a tiež zákona o Ústavnom súde. O zvolaní schôdze so začiatkom o 14.00 h informoval komunikačný odbor Kancelárie Národnej rady SR.

Poslanci majú v programe hlasovanie o novele zákona o bezpečnosti štátu, ktorá má umožniť opätovné predlžovanie núdzového stavu o 40 dní, taktiež novelu zákona o Ústavnom súde SR, ktorej cieľom je doplniť možnosť prieskumu rozhodnutia o predĺžení núdzového stavu Ústavným súdom SR.

Aktuálne vyhlásený núdzový stav by sa mal na Slovensku skončiť 29. decembra, ak ho vláda nevyhlási nanovo. Otázka jeho predlžovania nie je úplne jasná, zákon túto možnosť nešpecifikuje. Vyriešiť to mala práve novelizácia ústavného zákona.

„Zajtra ešte do hlasovania parlamentu má žolík Mikas vydať zmenu vyhlášky, ktorá umožní aby prišli hlasovať aj poslanci, ktorí majú byť v karanténe!!! Matovič s Kollárom spravia čokoľvek, aby zajtra mali tých 90 poslancov pokope!!! Pochopte už konečne, že nejde o vaše zdravie a nejaký vírus, ale o prachy a moc!!!“ napísal na sociálnej sieti opozičný poslanec Marian Kotleba.