Slovensko

Žilinka v parlamente rozpútal peklo: Nedokázal ani sám napísať diplomovú prácu a uráža generálneho prokurátora?

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes vystúpil v parlamente, kde kritizoval vládnych politikov. Deklaroval, že nikomu nekryje chrbát, nekoná politicky a že pri rozhodnutiach v zmysle paragrafu 363 Trestného poriadku konal v rámci kompetencií.

Žilinka si v parlamente naozaj nebral servítku pred ústa, keď hovoril, že sa na Slovensku z noci do rána, ako huby po daždi vynorili trestní právnici. „Je to normálne, keď človek, ktorý nedokázal ani sám napísať diplomovú prácu, musím to tak povedať, uráža generálneho prokurátora, zaraďuje ho medzi mafiánov…“ bránil sa v parlamente.

„To nie je o generálnom prokurátorovi. Neprežívam slastné chvíle, keď podpisujem rozhodnutia, že človek bol vo väzbe, aj keď nemal byť vo väzbe, a že boli porušené jeho práva. Mne to nespôsobuje radosť,“ skonštatoval v súvislosti s nedávnymi rozhodnutiami. Zdôraznil, že prokurátor nikdy nerozhoduje politicky a nebude tak robiť ani on.

2 Replies to “Žilinka v parlamente rozpútal peklo: Nedokázal ani sám napísať diplomovú prácu a uráža generálneho prokurátora?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *