Žiaci v Amerike sa budú musieť povinne učiť o LGBTI. Čaká to aj Slovensko? - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Žiaci v Amerike sa budú musieť povinne učiť o LGBTI. Čaká to aj Slovensko?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Americký štát Illinois zavedie vo všetkých stredných školách povinnú výučbu histórie LGBT ++ P. Ide vraj o ďalší krok v boji proti diskriminácii.

Zákon bol už schválený miestnym kongresom a teraz ho podpísal bez pripomienok aj guvernér J.B. Pritzker, ktorý je považovaný za najbohatšieho amerického aktívneho politika. Vlastní okrem iného hotely Hyatt. Guvernér Pritzker je potomok židovských imigrantov z Ukrajiny a jeho firmy sa dlhodobo aktívne zasadzujú za podporu LGBT ++ P agendy.

Guvernér, ktorý podpísal tento zákon je aj so svojou sieťou hotelov hrdým partnerom celosvetového LGBTI pridu.

Štát Illinois sa tak stal už piatym americkým štátom, ktorý povinnú LGBT ++ P agendu v školách zaviedol. Je len otázkou času, kedy s podobnými požiadavkami prídu LGBT ++ P aktivisti aj u nás. Už dnes vidíme LGBTI podporu od médii, mimovládok a liberálnych politikov. Veď dokonca na školách na Slovensku majú dni, kedy sa deti prezliekajú ako opačné pohlavie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *