Žena po očkovaní prišla o hlas, deťom musí písať odkazy. Podľa odborníka ide o náhodu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Žena po očkovaní prišla o hlas, deťom musí písať odkazy. Podľa odborníka ide o náhodu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Štyridsaťtriročná Sofia Gomesová z anglického mesta Wisbech prišla o hlas. Viní z toho vakcínu proti chorobe COVID-19 od britskej firmy AstraZeneca. Je dosť pravdepodobné, že ide o úplne výnimočnú alergickú reakciu, alebo o náhodu.

Sofia Gomesová išla na prvú dávku vakcíny 1. marca. Po očkovaní krátko trpela horúčkou a bolesťami nôh. Po druhej májovej dávke sa jej však podstatne priťažilo a navyše začala strácať hlas, uviedol denník Daily Mail. „Mysleli sme si, že má alergickú reakciu. Tak som jej zavolal sanitku, ktorá ju odviezla do nemocnice, „povedal jej snúbenec Victor Plowman.

V nemocnici však ani nikto zo špecialistov nepotvrdil, že by za stratou hlasu bola práve britská vakcína. Hlas sa vraj Gomesovej časom vráti, pre urýchlenie procesu by mala dochádzať k logopédovi.

„Snažím sa zostať pozitívna. Cítim sa ale zle, že nemôžem učiť jedno zo svojich detí hovoriť. Ďalší z mojich synov je navyše autista, o to je situácia ťažšia. Chýba mi čítať deťom príbehy a spievať im. Nemôžem ani hovoriť po telefóne. Maximálne môžem písať odkazy na papier, „uviedla Gomesová.

Situácia je tak ťažká pre celú rodinu. „Sofia si píše veci na kúsok papiera a niekedy na niečo ukáže prstom alebo gestom, aby naznačila, čo chce. Ale je to pre ňu naozaj ťažké, pretože nemôže správne komunikovať s deťmi, „dodal snúbenec Plowman.