Žena, ktorá bude radiť Čaputovej si myslí, že migráciu zvládneme a môžeme prijať tisíce utečencov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Žena, ktorá bude radiť Čaputovej si myslí, že migráciu zvládneme a môžeme prijať tisíce utečencov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nová prezidentka Zuzana Čaputová bude mať vo svojom tíme ľudí, ktorí si myslia, že utečencov zvládneme. Pre aktuality.sk to povedala jedna z jej radkýň Elena Gallová Krígelová.

“Nemusíme otvárať dvere a prijať všetkých ľudí, ale mali by sme priniesť racionálnu debatu o tom, koľko ľudí vieme prijať, za akých okoľnosti, ako sa o to vieme postarať, ako vieme zabezpečiť, aby sa ostatní obyvatelia nemuseli obávať, aby títo ľudia boli integrovaní a aby neboli vylúčení zo spoločnosti. Toto by malo byť predmetom diskusie a nie to, či a akým spôsobom nás títo ľudia ohrozujú.” hovorí radkyňa prezidentky Čaputovej.

Na otázku, čo by poradila prezidentke, ak by sa jednalo o počet utečencov odpovedala, že sme schopní prijať tisíce utečencov.

“Je ťažké povedať, koľko ľudí. Vedeli by sme sa postarať o tisíce utečencov. Nemyslím si, že je to téma, pretože počet žiadateľov o azyl na Slovensku výrazne klesá a momentálne sú ich ani nie stovky.” povedala radkyňa.

Poradkyňa prezidentky si myslí, že migráciu nie je možné zastaviť a treba ju len vedieť dobre zmenežovať. Prirovnala ju k počasiu.

Krígelová na koniec rozhovoru dodala, že ľudia v malých obciach sa nemusia báť cudzincov zo Sýrie aj keby boli nasťahovaní od ich dediny: ” Netreba sa toho obávať, lebo ak ľudia chcú, nájdu k sebe cestu.”

https://vitaminovo.sk/ako-si-spravne-narovnate-chrbat-jednoduchym-cvicenim/

Zdroj: aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *