Zo sveta

Zemanovi sú transgender ľudia bytostne odporní a on by zvolal Pochod heterosexuálov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Český prezident Miloš Zeman vystúpil v nedeľu v relácii CNN Prima News, kde sa okrem iného vyjadril aj k maďarskému zákonu, ktorý niektorí označujú ako zákon proti LGBTI. Tento zákon zakazuje propagáciu homosexuality a pedofílie na školách.

Ohľadom transgender ľudí Zeman povedal, že mu sú „odporní“. „Dokážem pochopiť homosexuálov, lesbičky a tak ďalej. Ale viete, koho vôbec nechápem? To sú tí transgender, „hovorí prezident. Operatívnu zmenu pohlavia prirovnal k trestnému činu sebapoškodzovania. „Každý operačný zákrok je rizikom. A títo transgender sú mi naozaj bytostne odporní, „dodal Zeman.

Prezident sa ďalej domnieva, že sexuálna orientácia je súkromná vec každého človeka a nevidí dôvod, prečo by sexuálne menšiny mali demonštrovať. V takom prípade sa podľa neho „vyvyšujú nad ostatné“. Byť mladší, tak by vraj v Prahe zvolal demonštráciu heterosexuálov.