Zeman: "Európska komisia sa hrá na vládu Európskej Únie a len chrlia zbytočné smernice" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Zeman: “Európska komisia sa hrá na vládu Európskej Únie a len chrlia zbytočné smernice”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Európska komisia je podľa prezidenta Miloša Zemana prebujnená a hrá sa na vládu Európskej únie. Pritom by mala iba plniť úradnícky servis. Zeman to povedal v rozhovore pre Českú televíziu.

Zmeny vo fungovaní EÚ podľa Zemana závisia od výsledku volieb do Európskeho parlamentu. Ten by mal mať právo predkladať zákony.

“Európska komisia by sa mala stať normálnym úradníckym orgánom, servisom, dnes chrlí desiatky často zbytočných smerníc,” uviedol Zeman.

Zopakoval tiež, že by chcel, aby EÚ mala okrem ministra zahraničia tiež ministra obrany a financií. Z hľadiska rezortu obrany je podľa neho stále aktuálna hrozba islamského terorizmu a minister financií by zasa mohol zabrániť tomu, aby si firmy z členských štátov prevádzali svoje sídla do krajín s výhodnejším zdanením, ako napríklad Holandsko či Luxembursko.

Brexit: organizovaný chaos


Prezident tiež komentoval otáľanie s odchodom Veľkej Británie z EÚ. “Je to organizovaný chaos, nikto poriadne nevie, čo sa má robiť, a tak sa predstiera aktivita,” povedal Zeman. “Briti sa úplne, ale úplne zosmiešňujú. Či už to trápenie skončí,” uviedol. Najlepšie by podľa neho teraz bolo, aby britský parlament po opakovaných odmietanie schválil dohodu o odchode z EÚ, v čo podľa svojich slov tiež dúfa.

V rozhovore Zeman tiež uviedol, že má pre senát ďalších dvoch adeptov na ústavných sudcov. Ich mená však neoznámil a osobne ich hornej komore predstaviť nechce, pretože má senát za zbytočný. Minulý týždeň sa senátori postavili proti tomu, aby sa ústavným sudcom stal Zemanov kandidát Aleš Gerloch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *