Zo sveta

Zdravotníčka zomrela dva dni po očkovaní vakcínou Pfizer. Náhly kolaps si nevedia vysvetliť

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V Portugalsku umrela zdravotníčka len dva dni po očkovaní vakcínou proti koronavírusu od firmy Pfizer/BioNTech. 41-ročnú ženu našli mŕtvu v jej byte v Porte. Presná príčina úmrtia však ešte nie je známa a o všetkom povedia výsledky pitvy, informuje portál Daily Mail.

Nebohá zdravotníčka bola matka dvoch detí a pracovala v Národnom onkologickom inštitúte v Porte. Patrila medzi 538 zamestnancov, ktorých na konci roka zaočkovali vakcínou. Jej príbuzní tvrdia, že žena nemala žiadne vedľajšie príznaky vakcinácie a náhly kolaps organizmu si nevedia vysvetliť.

„Bola v poriadku, nemala žiadne zdravotné problémy. Neviem, čo sa stalo. Chcem iba vedieť pravdu. Chcem zistiť, čo viedlo k smrti mojej dcéry,“ uviedol otec zosnulej zdravotníčky.

Aj vedenia kliniky, kde žena pracovala, potvrdilo, že nezaznamenali žiadne zdravotné komplikácie v súvislosti s vakcináciou a žena sa na nič nesťažovala. Dcéra zosnulej zdravotníčky tvrdí, že mama hovorila iba o miernom diskomforte v oblasti vpichu vakcíny.

Správu budeme aktualizovať