Zaútočili na Izrael! Na mesto vypálili 130 rakiet (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa korešpondenta Sputniku boli vypálené smerom k Tel Avivu desiatky rakiet. V meste sa rozozvučali sirény varujúce pred leteckým alebo raketovým útokom.

Podľa korešpondenta sa mestom rozozvučali sirény, ktoré varujú pred leteckým alebo raketovým útokom. Na nebi bolo vidieť, ako systém protiraketovej obrany Železná kopula (Iron Dome) zachytil rakety.

Palestínski radikáli oznámili, že odpálili 130 rakiet smerom na Tel Aviv a jeho okolie. Vo svojom vyhlásení konštatuje bojujúce krídlo radikálneho hnutia Hamas, že tento raketový útok bol „najväčší“ a bol vykonaný v reakcii na „nepriateľské útoky“ na obytné budovy v Gaze.
Počas celého utorka sa opakovali správy o tom, že izraelská armáda spôsobila presné útoky na civilné štruktúry v tomto sektore. Najnovšie takýto útok zároveň viedol k zrúteniu 14 poschodovej budovy v meste Gaza, kde sa nachádzali najmä hotelové izby a priestory prenajaté ako kancelárie. V dôsledku incidentu nedošlo k žiadnym obetiam, pretože všetci hostia boli včas evakuovaní.

Jedna z vyše sto rakiet, ktoré vypálili na Izrael zasiahla civilný autobus.