Zastavia vás pod vplyvom alkoholu? Už žiadna pokuta, ale rovno vám vezmú auto

Ruské ministerstvo vnútra navrhuje prijať zákon o možnej konfiškácii automobilu v prípade, že ho vodič šoféroval pod vplyvom alkoholu. 

Informovala o tom v pondelok agentúra Interfax. Dodala, že rezort vnútra navrhuje aj sprísnenie trestov za ďalšie prípady porušenia pravidiel cestnej premávky.

S podobným návrhom – zhabať autá vodičom, ktorí mali dopravnú nehodu v stave opitosti – nedávno prišiel aj vodca Liberálnodemokratickej strany Ruska (LDPR) Vladimir Žirinovskij. Upozornil, že problém dopravných nehôd zavinených vodičmi pod vplyvom alkoholu v Rusku pretrváva, i keď počet obetí dopravných nehôd v posledných niekoľkých rokoch klesol.

Dopravný expert rozhlasovej stanice Echo Moskvy Sergej Aslaňan upozornil, že opatrenie navrhované ministerstvom vnútra situáciu na ruských cestách nezlepší. Podľa Aslaňana “sa štát stará výlučne o svoje vlastné záujmy”.

Zdroj: prehladsprav.sk/TASR

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *