Zasnežené kopce budú prázdne? O otvorení lyžiarskych stredísk môžeme podľa Matoviča len snívať

Situácia nie je najlepšie a minulú zimu boli lyžiarske strediská ohniskom nákazy.

Ak sa nám nepodarí situáciu zlepšiť a dostať pod kontrolu, môžeme o otvorení lyžiarskych stredísk podľa premiéra len snívať. Prevádzkovatelia stredísk a všetci ostatní, ktorí žijú zo zimnej sezóny veria, že situácia sa zlepší natoľko, že budú môcť otvoriť. Igor Matovič však všetkých lyžiarov schladil odpoveďou na otázku, ktorú mu položili v TA3. Televízia zisťovala, aký pohľad má momentálne premiér na prípadné otváranie lyžiarskych stredísk.

„Za súčasnej situácie môžeme iba snívať o tom,“ reagoval Matovič na otázku, či sa môžeme tešiť na zimu na svahoch. Vysvetľoval, že v súčasnosti sa nám môže zdať, ako sa rast nových pozitívnych prípadov mierne spomalil, ale rozhodne sa nezastavil.

Matovič však preferuje o dva týždne ďalšie celoplošné testovanie a podľa doterajších informácii, bude také isté, ako to posledné a tí, ktorí sa pôjdu dať otestovať, budú mať viac slobody. Vtedy by mohol premiér prihliadať aj na lyžiarov.

Niektoré strediská už začali s umelým zasnežovaním svojich svahov. Fotografiami sa napríklad pochválili v Jasnej.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353