Slovensko

Zaočkovaných na leteckých dňoch oddelia zábranami

Medzinárodné letecké SIAF dni sa tento rok nebudú konať na letisku Sliač, kde sú teraz Američania, ale na letisku Kuchyňa. Organizátor sa však rozhodol vyhovieť vyhláške hlavného hygienika a umožnili vstup nie len očkovaným, ale aj tým, ktorí majú test alebo prekonali covid.

Priestranstvá oddelia mechanickými zábranami, tak aby sa návštevníci zón nemiešali. Jedna časť bude pre plne očkovaných a bez kapacitných obmedzení, druhá v režime OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní covidu) s maximálnou kapacitou 5-tisíc ľudí a tretia pre pozvaných VIP rovnako v režime OTP a s kapacitou do 5-tisíc.

K statickým ukážkam sa dostanú všetci, no každá skupina bude mať vlastný koridor, oddelené budú aj stánky s občerstvením a toalety.

„Vážime si fanúšikov letectva a našich návštevníkov, preto sme pristúpili k takémuto, aby niektorí neostali ukrátení. Mrzí nás, že to niektorí vidia ako segregáciu, no je to kompromis. Návštevníci z jednotlivých zón sa nemôžu premiešať,“ objasnila rozhodnutie organizátorov hovorkyňa podujatia Michala Cabanová.