Zaočkovaných na leteckých dňoch oddelia zábranami - MAGAZÍN 1
Slovensko

Zaočkovaných na leteckých dňoch oddelia zábranami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Medzinárodné letecké SIAF dni sa tento rok nebudú konať na letisku Sliač, kde sú teraz Američania, ale na letisku Kuchyňa. Organizátor sa však rozhodol vyhovieť vyhláške hlavného hygienika a umožnili vstup nie len očkovaným, ale aj tým, ktorí majú test alebo prekonali covid.

Priestranstvá oddelia mechanickými zábranami, tak aby sa návštevníci zón nemiešali. Jedna časť bude pre plne očkovaných a bez kapacitných obmedzení, druhá v režime OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní covidu) s maximálnou kapacitou 5-tisíc ľudí a tretia pre pozvaných VIP rovnako v režime OTP a s kapacitou do 5-tisíc.

K statickým ukážkam sa dostanú všetci, no každá skupina bude mať vlastný koridor, oddelené budú aj stánky s občerstvením a toalety.

„Vážime si fanúšikov letectva a našich návštevníkov, preto sme pristúpili k takémuto, aby niektorí neostali ukrátení. Mrzí nás, že to niektorí vidia ako segregáciu, no je to kompromis. Návštevníci z jednotlivých zón sa nemôžu premiešať,” objasnila rozhodnutie organizátorov hovorkyňa podujatia Michala Cabanová.