Zaočkovaní Slováci dostanú v práci viac dovolenky a 275€ príspevok, navrhuje Progresívne Slovensko - MAGAZÍN 1
Slovensko

Zaočkovaní Slováci dostanú v práci viac dovolenky a 275€ príspevok, navrhuje Progresívne Slovensko

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanci za mimoparlamentnú stranu Progresívne Slovensko navrhli novelu Zákonníka práce, aby tí, ktorí sa dajú zaočkovať, mali v práci rôzne výhody a benefity. Novelu predložili Zuzana Nitschneiderova a Tomáš Valášek.

Členka Progresívneho Slovenska upozorňuje, že ak by sa ľudia dali očkovať, nemuseli by skončiť v nemocnici a uviedla slová primára z košickej nemocnice “Všetci pacienti, ktorých sme prijali na naše oddelenie, boli nezaočkovaní. Som presvedčený, že keby sa nechali očkovať, nemuseli mať taký vážny priebeh ochorenia COVID-19,“ povedal Ján Michlík.

Progresívci chcú preto motivovať ľudí k očkovaniu výhodami v zamestnaní. Dostali by v deň očkovania voľno, ďalší 1 až 5 dní dovolenky navyše a jednorázový finančný príspevok maximálne 275€. Toto všetko by bolo na rozhodnutí zamestnávateľa.