Zaočkovaní Slováci budú mať rôzne výhody pred ostatnými ľuďmi - MAGAZÍN 1
Slovensko

Zaočkovaní Slováci budú mať rôzne výhody pred ostatnými ľuďmi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Čísla v čakárni na očkovanie ukázali, že stále väčšina slovenskej populácie neuvažuje o očkovaní. Dnes už bývalý riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácii Róbert Suja povedal: „Vo štvrtok sa zaregistrovalo 135-tisíc ľudí, čo je extrémne nízka miera. O 3-4 týždne môžeme zagratulovať každému, kto sa prihlási,“

Suja si myslí, že na Slovensku nezaočkujeme viac ako 38 percent populácie. Ak by sme mali byť optimisti, tak maximálne 48%, čo je ďaleko pod hranicou potrebnou na získanie kolektívnej imunity.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa chystá predložiť na vláde novú stratégiu na boj proti pandémii. Jej súčasťou má byť nie len národná stratégia testovania, ale aj výhody pre zaočkovaných Slovákov. „Je to jedna z možností. Dnes sa o tom budeme rozprávať aj s pánom premiérom,” skonštatoval šéf rezortu zdravotníctva po stredajšom rokovaní vlády.

Takéto opatrenia sa páčia aj ministrovi školstva Gröhlingovi, ktorý pripomína, že práve títo ľudia, by sa malo zvýhodňovať oproti všetkým ostatným. „Potrebujeme sa totiž dostať k cieľu, aby sme mali čo najviac zaočkovaných ľudí,” vysvetlil pre Aktuality.sk.