Zo sveta

Zaočkovaní netestovaní nám tu rozniesli vírus po celej republike, vyhlásil český lekár

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aj keď štúdie tvrdia, že očkovaní ľudia roznášajú vírus v menšej forme, český doktor Lukáš Pollert v televízii Prima CNN News povedal, že práve očkovaní, ktorí sa nemusia testovať, rozniesli vírus po celej republike.

Podľa neho je zvláštne, že prestali kontrolovať nakazených očkovaných. „Neviem, či to je v tom niečo také, že keď sú očkovaní, tak sa nemusia testovať. Neviem, prečo to vzniklo, ale títo ľudia nám rozniesli vírus po celej republike,“ prízvukuje doktor Pollert, podľa ktorého môže byť práve toto jedným z dôsledkov zhoršujúcej sa pandemickej situácie v Česku.

„A čo sa týka lockdownov, tak síce cez Vianoce sa nebude chodiť do školy, ale to iba na krátky čas. Myslím si, že vlani, vďaka tomu lockdownu, sa popretŕhali väzby medzi starými ľuďmi, príbuznými, sociálnymi pracovníkmi, praktickými lekármi a nemocnicou. A pokiaľ tam chýba toto prepojenie, tak starý človek nevie, že má nejakú teplotu, nemeria si pravidelne tlak, alebo nevie, že sa zhorší jeho chronický stav,“ vysvetľuje Pollert.

Tvrdí, že práve tieto okolnosti chronicky zhoršili ich chorobu a seniori potom môžu zomrieť aj na COVID. „Mám strach z toho, že tieňový minister zdravotníctva chce uzavrieť starých ľudí nad 60 rokov. Myslím si, že to je chyba zakázať príbuzným navštevovať a kontrolovať svojich rodičov. Veď tie deti sa majú postarať o svojich rodičov a prarodičov. Oni ich poznajú a oni aj vidia ich zdravotný stav,“ skonštatoval na konci reportáže doktor Lukáš Pollert.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *