Zákony ich nezaujímajú! Viac ako polovica migrantov, ktorí nezískali vo Švédsku azyl, odmietajú odísť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Zákony ich nezaujímajú! Viac ako polovica migrantov, ktorí nezískali vo Švédsku azyl, odmietajú odísť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa švédskych novín Aftonbladet zo 47 172 zamietnutých žiadateľov o azyl, ktorí prišli počas migračnej krízy v roku 2015, opustilo Švédsko dobrovoľne iba 22 658 osôb.

Prípady deportácie staršie ako päť rokov sú zo zoznamu policajtov odstránené, čím sa umelo udržiava štatistika na nízkej úrovni. Polícia vo Švédsku preto nemôže presne posúdiť, koľko ľudí žije vo Švédsku bez povolenia. Švédsky náčelník pohraničnej polície Patrik Engström však tvrdí, že počet migrantov bez povolenia vo Švédsku každý rok rastie.

Jedným z hlavných problémov týkajúcich sa deportácií zo Švédska sú krajiny, ktoré odmietajú umožniť návrat migrantov. Napríklad Irak, Irán, Eritrea a Somálsko odmietajú repatriáciu migrantov, ktorí žijú vo Švédsku. V súčasnej dobe existuje napríklad 2600 prípadov deportácie, ktoré nemožno dokončiť, pretože Irak ich nechce prijať.

Švédsko sa od krízy v roku 2015 snaží vysporiadať s počtom migrantov. Jednou z hlavných príčin problému je ekonomika; približne 90 percent migrantov, ktorí získali trvalý pobyt v krajine, zostáva bez stáleho zamestnania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *