Slovensko Zo sveta

Zakázať konzumáciu psov v Británii sa nepodarilo! Vraj by to mohlo uraziť Aziatov

Potom, čo bol vo Veľkej Británii navrhnutý na schválenie zákon, ktorý zakazoval držanie a konzumáciu mäsa psov alebo mačiek, úradníci ministerstva spravodlivosti zablokovali prerokovanie tohto zákona.

Hlavným dôvodom, prečo ministerstvo spravodlivosti zablokovalo prerokovanie zákona, boli obavy, že by to bolo „kultúrno necitlivé“ diktovať ostatným krajinám, čo môžu jesť. Aj napriek tomu, že by to vôbec nemalo žiadny vplyv na oblasť juhovýchodnej Ázie, kde je konzumácia mäsa psov a mačiek úplne normálne.

„Psy sú naše spoločenské zvieratá. Nejeme ich, a to je veľmi dôležitá správa, ktorú posielame do zvyšku sveta, „odkázali navrhovatelia zákona. „Nie je to kultúrno necitlivé, pretože im nehovoríme, čo majú robiť – len im hovoríme, čo robíme,“ dodal a poznamenal, že bol „prekvapený“ námietkami úradníkov ministerstva.

Každý rok je v Číne, na Filipínach, v Indonézii, Thajsku, Laose, Vietname a Kambodži zabitých a skonzumovaných približne 30 miliónov psov. Mnoho z nich je pri tom nažive a trpia hrozným mučením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *