Záchranár prišiel pomôcť Rómom. Tí ho mlátili hlava nehlava aj spolu s pacientom, ktorý zázračne ožil - MAGAZÍN 1
Slovensko

Záchranár prišiel pomôcť Rómom. Tí ho mlátili hlava nehlava aj spolu s pacientom, ktorý zázračne ožil

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Neuveriteľný prípad sa stal v Sládkovičove, kde si opití Rómovia zavolali sanitku. Jeden z domácich si mal udrieť hlavu a údajne bol v bezvedomí.

Keď sanitka prišla po 13 minútach na miesto, domáci Rómovia začali slovne útočiť na záchranárov a pýtali sa ich, kde toľko boli.

„Najprv sa začalo verbálne napádanie, kde sme toľko, prečo musia toľko čakať. Od prvého momentu boli agresívni, bolo vidieť, že sú teda všetci pod vplyvom alkoholu. Upozorňovali sme ich, nech prestanú a že chceme vidieť pacienta. Ukázali nám na gauč, kde pacient spal. Žiadny úraz hlavy sme nevideli a povedali sme, že je to zneužitie záchrannej zdravotnej služby,” konštatoval Sojka pre TV Noviny.

Celý incident skončil tak, že rodina aj spolu s pacientom, ktorý zázračne ožil, začali brutálne biť záchranára. Hodili ho na zem a kopali do neho na zemi ako šialení.

Rómovia však tvrdia, že incident vyvolal záchranár a on mal napadnúť manželku pacienta, ktorému ale nič nebolo.

Napadnutý záchranár podal už trestné oznámenie. Polícia začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a výtržníctvo.