Zábava malých Rómov v osade: Súťažia v hode šteniatkom, do psov strieľajú vzduchovkou - MAGAZÍN 1
Slovensko

Zábava malých Rómov v osade: Súťažia v hode šteniatkom, do psov strieľajú vzduchovkou

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ako sa zdá, obľúbenou kratochvíľou detí v rómskych osadách sa stalo nechutné týranie psov. V rómskej osade Angi Mlyn v Michalovciach šteniatkam viažu okolo krku šnúry, hádžu do nich kamene alebo do nich strieľajú vzduchovkou.

“Viažu šteniatkam okolo krku šnúry, hádžu ich do vody alebo ich provokuje na zápasenie medzi sebou” popisuje pracovník Michalovského útulku rómske zábavky.

Úplne neuveriteľné navyše je to, že sa takéto zaobchádzanie týka stoviek ďalších psov. Ochrancom sa zatiaľ podarilo zachrániť ich len niekoľko. “Tí, ktorí tam stále zostávajú, trpia chorobami, hladom a sú ubolení na tele i na duši. V osadách Gerbova a Angi mlyn je teraz okolo 300 psov, ktorí čakajú na našu pomoc, ” dodávajú.

Vôbec najhoršie na celej situácii však je, že úplne zjavne táto situácia trvá už niekoľko rokov. Psí útulok v Michalovciach sa situáciu v oboch osadách snaží riešiť dlhodobo a už pred rokmi napríklad zdieľal úplne neuveriteľné veci, ktoré v nich pracovníci videli.

“Veľmi ťažko sa nám opisuje tento album, ktorý ukazuje život v osade Angi mlyn v Michalovciach. Boli sme tam urobiť analýzu a odchádzali sme so zovretým žalúdkom, hnevom, zlosťou, smútkom, žiaľom, ale aj vierou, že nájdeme riešenie. A bohužiaľ aj s prepichnutými pneumatikami. V osade sme napočítali približne 200 psov. Niektorí behajú vonku a sem tam dostanú nejaký kopanec, niektorí sa skrývajú za posteľou a skriňou, aby boli v, bezpečí ‘, a zrejme až za tmy vyjdú hľadať nejaké jedlo, “popísali zamestnanci útulku v Michalovciach na Facebooku.

“Je tam aj veľa feniek s malými šteňatami, ktoré deti používajú na hranie – uviažu im povraz okolo krku, roztočia ich a súťažia, kto dohodí ďalej,” prezradili, ako si malí Rómovia krátia čas.

Podobné zážitky z osady Angi mlyn popísali aj zamestnanci SOS linky pre zvieratá v núdzi. “Deti si voľné chvíle krátia naťahovaním psov a kopaním do nich. Najnovšou zábavou týchto výrastkov sa stala streľba zo vzduchovky, “popísali už pred dvomi rokmi a priložili fotografiu mŕtveho psa, ktorý bol nájdený kúsok za bytovkou – mal rozbitú hlavu a zviazané ústa.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *