Za vraždu ani nie dva roky. Súdy v nemecku zošaleli, dôvodom sú migranti - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Za vraždu ani nie dva roky. Súdy v nemecku zošaleli, dôvodom sú migranti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po škandalóznych rozsudkoch nemeckej „plyšovej spravodlivosti“ v niekoľkých krvavých prípadoch najbrutálnejšieho násilia migrantov priniesol mierny verdikt proti dvom Afgancom v kauze „zabitia v Köthen“ spravodlivý hnev verejnosti. Pohár trpezlivosti domácich obyvateľov pretiekol.

Na demonštrácii v Köthen pochodovalo 300 demonštrantov smerom k miestu činu, kde na ihrisku zabili len 23 ročného Markusa. Sudcovia, ktorí prejavili solidaritu s Afgancami, ich odsúdili za smrť mladého muža na menej ako dva roky. Je tento cynický rozsudok signalizáciou niečoho väčšieho?

„Výrok v prípade smrti mladého muža padol – a právom vyvoláva obavy. Pravicová spontánna demonštrácia 300 ľudí mierila na miesto činu,“ informuje Die Welt. Medzi riadkami sa dá vyčítať súcit s „importovanými agresormi.“ Článok takého rangu u niektorých asi vytvára Štokholmský syndróm –  20 ľavičiarov sa vydalo do ulíc s heslom „Dessau Nazifrei“.

Spontánna demonštrácia občanov v meste Köthen proti prílivu migrantov a rozhodovaniu súdov o ich násilných činoch pod heslom: „Pre spravodlivosť – proti plyšovej spravodlivosti s mŕtvymi mužmi a nožmi“ bola veľkou udalosťou.

Starosta Köthen zdôraznil, že medzi účastníkmi demonštrácie sú aj „pravicoví extrémisti“. Jeho slová, ktoré vyriekol po smrti 23-ročného Nemca, sa dnes musia zdať ako výsmech príbuzným obete. V septembri 2018 krátko po smrti Markusa napísal starosta Köthen pre spravodajskú platformu N-tv: „Právny štát bude dôsledne využívať všetky prostriedky, súdnictvo a polícia pracujú v úzkej spolupráci. Tragická smrť mladého muža je mi veľmi blízka a hlboko ľutujem toho, čo sa stalo“.

Starosta zároveň varoval pred demonštráciami proti zločinu, ku ktorému došlo takmer súčasne s útokom nožom v Chemnitz. Opäť sa očakáva podobný škandalózny verdikt.

Nemecká spravodlivosť má historickú skúsenosť s porážkami a náslilím. Zabíjanie a bitie v súčasných podmienkach je takmer nemožné spravodlivo odsúdiť. Okamžite sa rozhoduje v prospech násilného páchateľa. Nemajú snáď sudcovia a prokurátori deti, alebo snáď existuje niečo ako „paralelná spravodlivosť“ pod rúškom tolerancie? Keď sa pozriete na výsledky volieb, väčšina ľudí je s týmito cynickými rozsudkami spokojná.

Zdroj: Hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *