„Za toto pôjdeme do politického pekla“ vládny poslanec kritizuje vyhlášku, ktorá dovoľuje nakazeným poslancom ísť do NR SR

Hlavný hygienik Ján Mikas vydal na rýchlo v nedeľu novú vyhlášku, ktorá umožní aj nakazeným poslancom s covidom vstúpiť do parlamentu a hlasovať, aby tak vláda dokázala predĺžiť núdzový stav.

Tento krok skritizoval poslanec vládnej koalície Miroslav Kollár zo Za Ľudí: „Robíme veľkú chybu, ničíme zvyšky dôvery v spoločnosti“ a dodal, že sa ráno nechal otestovať, aby mohol prísť do parlamentu a núdzový stav nechať predĺžiť.

Po hlasovaní sa podľa všetkého dobrovoľne odizoluje v karanténe, aj keď by tak podľa novej vyhlášky urobiť nemusel. Núdzový stav podľa vlastných slov predlžuje len kvôli udržaniu zdravotnej starostlivosti.

„Aj keď som presvedčený, že viac ako nejaký príkaz v núdzovom stave už aj dnes zdravotníkov napriek dlhodobému vyčerpaniu drží v službe stavovská česť a zodpovednosť voči pacientom,“ komentuje svoje rozhodnutie. Znovu upozornil na to, ako sa jeho kolegovia zo Za ľudí Šeliga a Valášek na jar snažili parlament pripraviť na online rokovanie, ale nestalo sa tak.

Nepáči sa mu preto, ako na hlavný hygienik menil vyhlášku na poslednú chvíľu a účelovo. „Zachraňovať životy treba, ale za to, že to robíme spôsobom, ktorý dláždi kamarátom mafiánov a dezolátom cestu naspäť, pôjdeme do (my ateisti prinajmenšom politického) pekla,“ uzavrel Kollár.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353