Za rozširovanie NATO boli všetci poslanci okrem ĽSNS. Šimkovičová sa zdržala - MAGAZÍN 1
Slovensko

Za rozširovanie NATO boli všetci poslanci okrem ĽSNS. Šimkovičová sa zdržala

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Národná rada Slovenskej republiky na stredajšom hlasovaní odobrila Protokol k Severoatlantickej zmluve o pristúpení Severomacedónskej republiky. Proti hlasovali len poslanci ĽS Naše Slovensko.

„Cieľom materiálu je finalizovať potrebné vnútroštátne legislatívne kroky spojené s prijatím Severomacedónskej republiky do NATO,“ píše sa v materiáli, ktorý parlament odobril.

Protokol k Severoatlantickej zmluve o pristúpení Severomacedónskej republiky má charakter politickej medzinárodnej zmluvy a medzinárodnej zmluvy vojenskej povahy a pred ratifikáciou si vyžaduje súhlas Národnej rady SR. Ide o tzv. prezidentskú zmluvu v zmysle vnútroštátnych právnych predpisov.

Za vyslovenie súhlasu s týmto protokolom hlasovalo 111 poslancov, poslankyňa Šimkovičová sa hlasovania zdržala. Proti súhlasu s protokolom hlasovalo len 13 poslancov – všetci z Ľudovej strany Naše Slovensko.

zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *