Za rozširovanie NATO boli všetci poslanci okrem ĽSNS. Šimkovičová sa zdržala

Národná rada Slovenskej republiky na stredajšom hlasovaní odobrila Protokol k Severoatlantickej zmluve o pristúpení Severomacedónskej republiky. Proti hlasovali len poslanci ĽS Naše Slovensko.

„Cieľom materiálu je finalizovať potrebné vnútroštátne legislatívne kroky spojené s prijatím Severomacedónskej republiky do NATO,“ píše sa v materiáli, ktorý parlament odobril.

Protokol k Severoatlantickej zmluve o pristúpení Severomacedónskej republiky má charakter politickej medzinárodnej zmluvy a medzinárodnej zmluvy vojenskej povahy a pred ratifikáciou si vyžaduje súhlas Národnej rady SR. Ide o tzv. prezidentskú zmluvu v zmysle vnútroštátnych právnych predpisov.

Za vyslovenie súhlasu s týmto protokolom hlasovalo 111 poslancov, poslankyňa Šimkovičová sa hlasovania zdržala. Proti súhlasu s protokolom hlasovalo len 13 poslancov – všetci z Ľudovej strany Naše Slovensko.

zdroj: prehladsprav.sk

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *