Zo sveta

Za posledných päť mesiacov „náhle“ zomrelo viac ako 75 športovcov. Čo sa to deje?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Od polovice roku 2021 došlo k nápadne vysokému počtu „náhlych a neočakávaných“ úmrtí v športe.

Neexistujú žiadne spoľahlivé štatistiky, ktoré by umožnili porovnať, či sú tieto čísla normálne, alebo sa dramaticky zvýšili. Na Wikipédii sú zoznamy športovcov, ktorí počas zápasov zomreli.

Zoznam pochádza z roku 1889 a je na prvý pohľad dlhý, ale nakoniec z neho vyplýva, že aj v „katastrofických rokoch“ bolo zaznamenaných 5 až 8 takých úmrtí. Mnoho z nich súviselo so srdcovými problémami.

Bez oficiálnych a ucelených štatistík je teda ťažké na túto otázku odpovedať: Je v športe skutočne viac ľudí, ktorí umierajú „náhle a nečakane“, najmä pokiaľ sa to týka profesionálov a športovcov na vysokej úrovni?

Zostavili sme zoznam známych prípadov z posledných mesiacov. S najväčšou pravdepodobnosťou je neúplný. Zahŕňa mnoho úmrtí a niektoré, u ktorých sa objavili vážne srdcové problémy, ale našťastie prežili. (Celý zoznam tu)

Zarážajúce je, že najmladšiemu na zozname bolo iba 13 rokov. Mnoho záznamov sa týka osôb mladších ako 20 rokov. Všetci títo ľudia mohli zomrieť alebo vážne ochorieť na ihrisku z „normálnych“ dôvodov. Prečo sa o to úrady nezaujímajú, prečo sa vždy nájdu výhovorky namiesto prísnych vyšetrení, presných pitiev?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *