Zo sveta

Za posledný mesiac v Rakúsku prelomil vírus očkovanie u 41% ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Rakúsku na vzorke 73-tisíc ľudí zisťovali, v koľkých prípadoch prelomil vírus ochranu u zaočkovaných ľudí.

Tento výskum trval od 11.októbra do 7.novembra v tomto roku a zistilo sa, že z celkového počtu 73-tisíc symptomatických prípadov covidu, bolo 41 percent plne očkovaných ľudí.

Ako upozorňuje rakúska verejnoprávna televízia ORF, podiel plne zaočkovaných medzi nakazenými s príznakmi stúpa výraznejšie v poslednej dobe – celkovo od februára ich je 17 percent.

Medzi prípady tzv. prelomenia ochrany, ktorú zaisťuje očkovanie, sa počítajú všetky symptomatické prípady infekcie, a to aj s ľahkými príznakmi. Približne 40 percent všetkých pozitívne testovaných v danom období bolo bezpríznakových.

Najviac prípadov, kde vírus prelomil ochranu očkovania bolo vo veku nad 60 rokov. Tvorili približne 70% prípadov symptomatickej infekcie v danej vekovej skupine. Práve seniori sa očkovali medzi prvými, čo podľa ORF naznačuje, že ochrana časom klesá. Ďalším dôvodom je aj celkové rozšírenie nákazy v krajine.

Na jednotkách intenzívnej starostlivosti vo Viedni je 13,5 percenta pacientov s covidom plne zaočkovaných, zvyšok tvoria nezaočkovaní alebo neúplne zaočkovaní.

Na bežných lôžkach tvoria zaočkovaní dvoma dávkami 39 percent covidových pacientov, zvyšok sú nezaočkovaní alebo zaočkovaní iba jednou dávkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *