Politika Zo sveta

Za pálenie alebo zničenie vlajky Európskej Únie až tri roky väzenia

Poškodenie „symbolov Európskej únie“ by mohlo mať za následok pokutu alebo trest odňatia slobody až na tri roky, podľa nových zákonov navrhnutých v Nemecku.

Zákonodarcovia v nemeckom Sasku chcú prijať nové právne predpisy, aby „podnikli pevné a účinné kroky proti tým, ktorých cieľom je znevažovať základné hodnoty Európskej únie tým, že budú útočiť proti symbolom Európskej únie,“ informuje miestny denník Saarbrücker Zeitung.

Navrhovaný zákon by urobil trestným činom odstránenie, zničenie alebo akékoľvek poškodenie vlajky Európskej únie, za ktorý by mohla byť uložená pokuta alebo trest odňatia slobody až do výšky troch rokov, píšu noviny.

Zákon by tiež chránil Beethovenovu Ódu na radosť, ktorá bola privlastnená ako hymna EÚ.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

One Reply to “Za pálenie alebo zničenie vlajky Európskej Únie až tri roky väzenia”

  1. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to mention that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. After all I will be subscribing in your feed and I’m hoping you write again very soon!|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *