Z Ruska priletela vakcína Sputnik V. Zatiaľ máme 200-tisíc vakcín a nakúpili sme dva milióny

Na košickom letisku oznámil premiér Igor Matovič, že Slovensko nakúpi od Rusov dva milióny ich vakcíny s názvom Sputnik V. Dnes z Ruska priletelo 200-tisíc dávok vakcíny pre 100-tisíc ľudí, povedal premiér s tým, že sa dá zaočkovať akoukoľvek vakcínou.

Premiér verí, že Rusko ukáže aj plnením zmlúv v jednotlivých termínoch, že je spoľahlivým partnerom. Prvý milión ruskej vakcíny by sme mali dostať v marci a apríly. V máji a júni dostaneme ďalší milión vakcín. Očkovanie by sa tak podľa Matoviča malo urýchliť o 40%.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí hovorí, že v týchto dňoch je jediným východiskom už len rýchlo očkovať. „Táto vakcína prešla už aj testami pri vyšších ročníkoch. Čaká nás ešte určitý čas, kým tieto vakcíny budú pretransformované do vakcínofarmy v Šarišských Michaľanoch“.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353