Slovensko

Z 22 pozitívnych boli naozaj chorí len 4. Dokedy budeme míňať peniaze na nezmyselné testovanie?

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V meste Brezová pod Bradlom sa v posledný aprílový víkend našlo 22 pozitívnych občanov, ktorým bol urobený antigénový test v rámci plošného testovania.

Títo občania však boli ešte raz pretestovaní presnými PCR testami a stalo sa to, čo všetci čakali. Naozaj pozitívni z 22-dvoch boli len 4-ria.

„Dnes prebehlo opakované PCR testovanie všetkých pozitívnych prípadov z víkendu 24.-25. apríla 2021. Po opätovnom pretestovaní 22 občanov sa ochorenie COVID-19 potvrdilo u 4 občanov,“ píše sa na stránke mesta.

„Výrobnú šaržu AG testov, ktorá sa používala v sobotu (24.4.), sme okamžite stiahli z testovania, aj vďaka čomu bol v nedeľu pozitívny iba jeden občan,“ doplnilo mesto informácie. Zároveň sa všetkým ospravedlnilo a poďakovalo za pochopenie.

Táto informácia pobúrila mnohých občanov a reakcie sa len tak sypali.„Už niekoho odvolali z funkcie alebo sám odstúpil? A ako je na to pripravený slávny covid nem automat? Hlavne keď sa ľudia dali opakovane otestovať, naháňali ich všakovakými paragrafmi. Teraz nastal čas naháňať tých kšeftárov, ktorí takéto s.ačky nakúpili,“ nedávali si ľudia servítku pred ústa.

A mnohí sa aj pýtali: „Prečo nedáte trestné oznámenie na toho, kto vám tie testy dodal? Prečo dovolíte, aby vašim občanom týmto spôsobom ničil život? Čoho, koho sa bojíte? Kedy sa vám už otvoria oči a začnete si brániť svojich ľudí???“

Jeden čitateľ aj pochválil mesto, že „použilo slovíčko ospravedlňujeme sa za vzniknuté komplikácie“. No zároveň sa pýta: „Ale pravdepodobne neviete aké tie komplikácie sú. Ľudia sedia doma, nemôžu do práce, deti škôlky atď.“

Niektorí sa vyjadrili, že „tento štát dobre vie čo robí…sklady sú plné týchto nefunkčných testov, ale treba ich minút…pravdepodobne,lebo euŕička sú euríčka pre štát…Je to hamba a nič viac“.

No jedna čitateľka si uvedomila aj jednu závažnú otázku. „Celé rodiny sedia doma v karanténe a určite nie sú pozitivni! A potom nebudú mať možnosť sa dať očkovať, pretože im vyšiel falošne pozitívny test. Prosím o riešenie tejto situácie,“ upozorňuje.