WHO: Svet sa už nevráti do starého normálu, COVID-19 bude horší a horší

Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus sa nedávno objavil pred kamerami, aby informoval svet, že “nebude žiadny návrat k starému normálu” a že COVID-19 nemusí nikdy zmiznúť, čo znamená, že každý človek by mal žiť vo večnom stave strachu, ako by každé rozhodnutie bolo rozhodnutím medzi “životom a smrťou”.

Ghebreyesus ďalej kritizoval svetových vodcov za to, že vysielajú “zmiešané správy” o COVID-19 a uviedol, že ak všetky krajiny na svete nebudú striktne dodržiavať odporúčania WHO, “pandémia sa bude aj naďalej zhoršovať, zhoršovať a zhoršovať.”

“Chcem byť k vám úprimný: V dohľadnej budúcnosti nebude žiadny návrat k starému normálu,” povedal Ghebreyesus. “Opakujem: v dohľadnej budúcnosti nebude žiadny návrat k starému normálu.”

Ghebreyesus pokračoval: “Dovoľte mi, aby som bol úprimný, príliš mnoho krajín mieri zlým smerom. Vírus zostáva verejným nepriateľom číslo jeden. Akcie mnohých vlád a ľudí to však neodrážajú.”

“Jediným cieľom vírusu je nájsť ľudí, ktorých infikuje. Zmiešané správy od vodcov podkopávajú najdôležitejšie zložku akejkoľvek reakcie: dôveru.”

Ghebreyesus tvrdí, že “ak vlády nekomunikujú jasne so svojimi občanmi” a nevytvárajú “komplexnú stratégiu zameranú na potlačenie prenosu”, a že ak občania týchto vlád nesúhlasia so sociálnym odstupom, nenosia rúška a nezostávajú doma, keď sú chorí, potom “existuje len jeden spôsob, ako táto pandémia bude pokračovať: bude to horšie, horšie a horšie. “

Generálny riaditeľ tiež naliehal, aby ľudia považovali každé rozhodnutie o odchode z domu, stretnutie s inou osobou alebo o inom zapojení sa do spoločnosti za rozhodnutie medzi “životom a smrťou”.

“Žiadame všetkých, aby považovali rozhodnutie o tom, kam idú, čo robia a s kým sa stretávajú, ako za rozhodnutie medzi životom a smrťou,” povedal Ghebreyesus. “To nemusí byť váš život, ale vaša voľba môže byť rozdielom medzi životom a smrťou pre niekoho, koho milujete, alebo pre úplného cudzinca.”

Organizácia Spojených národov nedávno citovala Ghebreyesusa s tým, že organizácia nalieha na “všetkých ľudí, aby sa podieľali na prevencii ďalšieho šírenia choroby”.

Po mesiacoch nesprávneho zaobchádzania s COVID-19 a slepej viere k informáciám z Číny, prezident Donald Trump nedávno prerušil všetky väzby medzi WHO a Spojenými štátmi:

“Čína má úplnú kontrolu nad Svetovou zdravotníckou organizáciou, hoci platí len štyridsať miliónov dolárov ročne, v porovnaní s tým, čo platia Spojené štáty, čo je približne štyristopäťdesiat miliónov dolárov ročne,” uviedol prezident Trump v na tlačovej konferencii.

“Podrobne sme popísali reformy, ktoré [WHO] musí vykonať, a priamo s nimi rokovali, ale odmietli konať. Pretože sa im nepodarilo vykonať požadované a veľmi potrebné reformy, dnes ukončíme náš vzťah so Svetovou zdravotníckou organizáciou a presmerujeme tieto prostriedky do iných svetových zdrojov a zaslúžime sa o ďalšie globálne potreby v oblasti verejného zdravia,” dodal vtedy prezident Trump.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *