Washington Post: Poradca tlačí na Trumpa, aby napadol Venezuelu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Washington Post: Poradca tlačí na Trumpa, aby napadol Venezuelu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Národný bezpečnostný poradca John Bolton tlačí amerického prezidenta Donalda Trumpa k vojenskej operácii vo Venezuele, uviedol The Washington Post s odvolaním sa na asistentov hlavy Bieleho domu.

„Trump neprejavil moc túžby napadnúť Venezuelu. Prezident občas povedal, že ho Bolton chce ťahať do vojny, „napísali noviny.

Zdroje tlače tvrdia, že je nepravdepodobné, že by Trump schválil organizovanie dlhodobých vojenských akcií, ale zároveň „obdaril Boltona širokými právomocami ohľadom Venezuely“.

Okrem toho sa vojenského scenára vo Venezuele dožadujú Boltonoví asistenti. Na jednom z brífingov tak došlo ku konfliktu medzi Boltonovými podriadenými a podpredsedom výboru náčelníkov štábov amerických ozbrojených síl generálom Paulom Selvaom.

Generál reprezentoval pozíciu Pentagonu pri riešení krízy, ale Boltonovi asistenti ho neustále prerušovali a požadovali vojenskú inváziu do Venezuely. Selva stratil náladu a tvrdo buchol do stola. Inštruktáž bola prerušená, obe strany zostali nespokojné.

Koncom apríla povedal Bolton, že Washington je pripravený prijať vo Venezuele všetky opatrenia, vrátane vojenských, a vyzval Moskvu, aby nezasahovala. Možnosť vojenského scenára tiež pripustil americký minister zahraničia Mike Pompeo.

zdroj: https://www.washingtonpost.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *