Vzdelávanie detí doma za počítačmi má svoje následky. Pribúdajú úzkosti a strata koncentrácie

Deti od vypuknutia pandémie trávia celé hodiny pred obrazovkami, kde sa dištančne vzdelávajú. Podľa reportáže RTVS u detí pribudli psychické problémy ako napríklad úzkosť.

Podľa psychologičky môže za úzkosť to, že sa deti naučili mať od seba odstup. Deti sa vyučujú doma samé za pomoci počítačov či mobilných zariadení, za ktorými sú celé hodiny vo svojich detských izbách.

Odborníčka varuje, že pribúdajú aj deti s poruchami učenia, pretože pred počítačom strácajú koncentráciu. Podľa jej vlastného prieskumu si školák zapamätá viac slov z papiera, ako z počítača. Kedy sa ale deti vrátia do školských ľavíc nevedno. Odborníci sa vyjadrili, že opatrenia budú postupne uvoľňovať po Veľkej noci.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353